חזרה לדף
סוגי ביטוח
ביטוח לבית

ביטוח חבות מעבידים
החוק מחייב אותנו לשלם למוסד לביטוח לאומי עבור "העוזרת", עבור "המטפלת" וה"גנן" או כל אחד מעובדי משק הבית. למרות זאת במקרה שאחד מעובדים אלה נפגע, הוא רשאי (ובהרבה מקרים יעשה כך) להגיש תביעה כנגד המעסיק, בסכומים הגבוהים בהרבה מאלה ששולמו לו ע"י המוסד לביטוח לאומי. גבול האחריות לפרק זה הינו כ 1,500,000 $ למקרה ו כ 5.000.000 $ לתקופת הפוליסה.
ביטוח צד שלישי
לא רבים מודעים לחשיבותו הגדולה. הפוליסה שלנו מכסה את כל בני המשפחה גם מחוץ לדירה (בכל שטחי מדינת ישראל). לדוגמא, נפילת חפץ מהדירה שלנו (עציץ למשל) הפוגע ברכוש או בגוף של אדם אחר, כאן קיימת לאדם האחר (הנקרא בשפה המשפטית - צד ג') עילה לתביעה נגדנו. דוגמא נוספת, בעלי חיים ביתיים שגרמו לנזק. גבול האחריות שלנו גבוה מהרגיל והוא כ 500,000 ₪ למקרה, תלוי בחברת הביטוח
כיסוי לרעידת אדמה
בשנת 1999 אירעו לפחות 3 רעידות אדמה בדירוג של מעל 7 בסולם ריכטר (טורקיה, יוון ולוס אנג'לס). מדינת ישראל, שהשבר הסורי-אפריקאי עובר לאורכה אינה "חסינה" כנגד רעידת אדמה (כפי שכבר חווינו ב-2004). לבחירתך 3 אפשרויות שונות של השתתפות עצמית לכיסוי זה.
נזקי צנרת
כשצינור בדירה נסדק או מתפוצץ, הנזק הוא כפול. ראשית קיימת העלות של תיקון הצינור והקיר, הרצפה או התקרה. הנוזלים גורמים בדרך כלל לנזקים נוספים (למשל שטיחים). יתר על כן, במקרים מסוימים נגרם נזק לדירת השכנים.
 שריפות
שריפה הינה אחד מהסיכונים ההיסטוריים המאיים על רכוש וגוף. לכן אחד הכיסויים הבסיסיים ביותר בפוליסת הביטוח הינו כנגד שריפה או עשן.
פריצה או גניבה
אירועים שלצערנו קורים. רמת פשעי הרכוש נמצאת במגמת עליה. לפי פרסומי המשטרה, בשנים האחרונות נפרצות בת"א בין 10-15 דירות לכל 1,000 תושבים.

חדשות